Tillbaka till huvudinnehållet
Maison MargielaREPLICA Lazy Sunday Morning
Eau de Toilette Unisex
5,0(1)
Maison Margiela REPLICA Lazy Sunday Morning Eau de Toilette Unisex
Maison Margiela REPLICA Lazy Sunday Morning Eau de Toilette Unisex
Maison Margiela REPLICA Lazy Sunday Morning Eau de Toilette Unisex
Maison Margiela REPLICA Lazy Sunday Morning Eau de Toilette Unisex
Maison Margiela REPLICA Lazy Sunday Morning Eau de Toilette Unisex
Maison Margiela REPLICA Lazy Sunday Morning Eau de Toilette Unisex

Beskrivning Maison Margiela REPLICA Lazy Sunday Morning

Denna produkt är redan förpackad utan cellofan.

Praktisk storlek för resor.
Praktisk storlek för resor.Mer information
Reseförpackning
Huvudnot
Så kallas höga toner - utvecklas direkt efter applicering. De gör ett första intryck och är vanligtvis mycket intensiva, försvinner snabbt.
Päron, Ambrette (myskmalva), clean accord
Hjärtnot
Så kallade medel toner - Hjärtat startar efter några minuter efter att huvudet har sänkts. Vanligtvis varar 2-3 timmar.
Iris, Rosblad, Appelsinblomma
Basnot
Så kallade låga toner - parfymens sista och längsta fas. Den varar ca 4 timmar, men den kan även vara hela dagen.
Patchouli, vitt trä, krämig mysk, Vit mysk
Doftkategoriblommig, ekmossa
Storlek på förpackningreseförpackning (upp till 100 ml)
Doftkomponentens koncentrationeau de toilette

Nu kan du framkalla den lyckliga känslan av att vakna upp en söndag morgon mycket oftare. Maison Margiela Replica Lazy Sunday Morning Eau de Toilette för kvinnor har doften av fräscha sängkläder och solens strålar. En doft som välkomnar dig och dagen som just börjat i en enda flakong. Låt dessa lyckliga stunder ta över dina sinnen när du vill.

  • en blommig doft som påminner om känslan att vakna långsamt
  • kommer bäst till sin rätt under dagen
  • en del av doftserien Replica, inspirerad av våra minnen

Doftens komposition:
I inledningen av doften känner du ambrettens pudriga och balsamiska noter kompletterat med ackord av perfekt renhet, alla med en subtil underton av päron. Sedan smeker en doftkombination av iris, apelsinblomma och ros dina sinnen. Kombinationen av vita tränoter och ren mysk gör hela kompositionen perfekt.

Doftens historia:
Stunder av bekymmerslös vila i en varm säng, då du inte behöver skynda dig – den känslan framkallas av doften Maison Margiela Replica Lazy Sunday Morning. Denna behagligt avslappnande Eau de Toilette framträder gradvis när du bär den.

Dofterna i Replica-samlingen påminner oss om minnen, bilder och känslor som vi vill komma ihåg igen. Denna idé kompletteras med deras flakonger. Flakongernas enkla design, som kan ses på apotek, tillsammans med det minimalistiska märket av bomull, passar också Maison Margielas varumärke perfekt.

Videoklipp:

Maison MargielaREPLICA Lazy Sunday Morning
Eau de Toilette Unisex

5,0(1)
10 ml
345,00kr

I lager | 3 450,00kr / 100 ml, inkl. moms | Kod: MMG00190
Budbee box
tisdag 2026-08-11
49,00 kr