







Beskrivning Maison Margiela REPLICA By the Fireplace
Huvudnot Så kallas höga toner - utvecklas direkt efter applicering. De gör ett första intryck och är vanligtvis mycket intensiva, försvinner snabbt. | Rosépeppar, Kronblad på apelsinblomma, Kryddnejlika |
Hjärtnot Så kallade medel toner - Hjärtat startar efter några minuter efter att huvudet har sänkts. Vanligtvis varar 2-3 timmar. | Kastanj, guajakträ-olja |
Basnot Så kallade låga toner - parfymens sista och längsta fas. Den varar ca 4 timmar, men den kan även vara hela dagen. | Vanilj, Peruansk balsam, Kashmir |
| Doftkategori | kryddad, träig |
| Typ av veke | bomull |
| Antal vekar | 1 |
| Typ av vax | annan |
| Material | glas |
Minns du hur mysigt det är att sitta framför en öppen spis. Det är kallt ute, men inomhus är det mysigt och varmt. Du sitter i en stol insvept i en mjuk filt, lyssnar på det lugnande ljudet av sprakande ved och tittar på de dansande lågorna. Det är exakt detta som doftljuset Maison Margiela Replica By the Fireplace väcker i dig – en varm doft av brinnande ved, rostade kastanjer och rök.
Ljuset By the Fireplace är en del av Maison Margiela Replica-serien, som är inspirerad av minnen från specifika platser och ögonblick. När det gäller detta ljus påminns du om att sitta vid en öppen spis och doften av rostade kastanjer och marshmallows.
Egenskaper:
- doftljus som påminner om en öppen spis, sprakande ved och rostade kastanjer
- brinner i 40 timmar, doftar i hela rummet och skapar en trevlig atmosfär
- en varm, träig och söt doft som kommer att glädja dina sinnen
- en del av doftserien Replica, inspirerad av våra minnen
- passar också som designtillbehör
- tillverkad i Frankrike
Doft:
Ljuset Maison Margiela By the Fireplace har doften av brinnande ved och rostade kastanjer, träig rök, röda bär, aromatisk kryddnejlikaolja och kashmir.
Material:
- ett vitt glas dekorerat med en textiletikett
- högkvalitativt vax
- bomullsveke
Användning:
När du tänder ljuset första gången, låt det brinna i minst en timme för att smälta eventuellt vax på ytan. Låt inte ljuset brinna i mer än 4 timmar. Använd alltid en släckare för att släcka lågan, undvik att blåsa ut ljuset. Skär veken till en längd av 3–5 mm mellan varje tändning. Placera alltid ljuset på en tillräckligt värmebeständig yta.
Komposition Maison Margiela REPLICA By the Fireplace
Övrig information
Om märket Maison Margiela
Recensioner Maison Margiela REPLICA By the Fireplace
Maison MargielaREPLICA By the Fireplace doftljus




