Tillbaka till huvudinnehållet
AstridDermocycling
Ansiktsserum med retinol
(0)
Astrid Dermocycling Ansiktsserum med retinol
Astrid Dermocycling Ansiktsserum med retinol

Beskrivning Astrid Dermocycling

Denna produkt är redan förpackad utan cellofan.

Hudfärgstypalla hudtyper, Rynkor och Åldrande hud
When to useospecificerad
Aktiva ingredienserretinol, squalane
Användningsområdeansiktet

Känner du att din hy behöver något mer än bara en kräm? Ansiktsserumet Astrid Dermocycling kompletterar din hudvårdsrutin otroligt väl – det skämmer bort huden och vårdar en intensivt. Effekten som den höga koncentrationen av aktiva ingredienser har på huden är flera gånger starkare och verkar snabbare än vanliga ansiktskrämer. Den flytande konsistensen gör den dessutom riktigt enkel att applicera och ser till att den absorberas väl.

Egenskaper:

  • bidrar till att släta ut rynkor och fina linjer
  • stärker ansiktets konturer
  • avlägsnar trötthetstecken
  • gör huden fräsch och vacker igen
  • förebygger rynkor
  • slätar ut rynkor

Innehåll:

  • retinol – derivat av A-vitamin, bekämpar effektivt hudens åldrande, stödjer exfoliering och hjälper därmed till att jämna ut texturen, stimulerar bildningen av kollagenfibrer och elastin som slätar ut rynkor, stramar upp huden och återställer dess elasticitet
  • squalan – låser in fukt i huden genom att skapa ett skyddande lager på dess yta, återfuktar, mjukar upp och slätar ut, hjälper till att reglera talgproduktionen och bidrar till hudfärgens förening tack vare dess starka antioxidativa egenskaper

Så här använder du:
Använd fingertopparna för att varsamt klappa in lagom mycket serum i ren hy. Applicera i ansiktet, på halsen och på bröstkorgen. Fortsätt sedan med din vanliga hudvårdsrutin.

Denna text genereras automatiskt.

AstridDermocycling
Ansiktsserum med retinol

(0)
Ny
15 ml
68,00kr

Mer än 5 st finns i lager | 453,33kr / 100 ml, inkl. moms | Kod: ASR00762
Budbee box
onsdag 2026-08-12
49,00 kr