Tillbaka till huvudinnehållet
AvonAnew
Serum mot rynkor med retinol
5,0(1)
Avon Anew Serum mot rynkor med retinol
Avon Anew Serum mot rynkor med retinol
Avon Anew Serum mot rynkor med retinol
Avon Anew Serum mot rynkor med retinol
Avon Anew Serum mot rynkor med retinol

Beskrivning Avon Anew

HudfärgstypRynkor och Åldrande hud
Solskyddsfaktorutan SPF
When to usedag
Aktiva ingredienserretinol
Användningsområdeansiktet

Har du mogen hy som har försvagats med åldern och skulle vilja reducera rynkor i ansiktet betydligt på bara två veckor? Antirynkserumet med retinol från Avon Anew slätar ut rynkorna tredubbelt: De blir färre, kortare och mindre djupa. Serumet stimulerar nämligen kollagenproduktionen och skyddar fibrerna så att huden gradvis blir starkare och mer elastisk. Det gör också pigmentfläckar mindre synliga och jämnar ut färgtonen i ansiktet.

Egenskaper:

  • reducerar ålderstecken hos mogen hy och får den att se ung ut igen
  • har en utslätande effekt, på 2 veckor blir rynkorna färre, kortare och mindre djupa
  • gör pigmentfläckar och mörka områden mindre synliga
  • jämnar ut hudtonen i ansiktet
  • stimulerar kollagenproduktionen och skyddar fibrerna
  • får huden att se frisk ut

Innehåll:

  • 0,1 % rent retinol – reducerar antalet rynkor och gör dem kortare och mindre djupa, stimulerar kollagenproduktionen, gör pigmentfläckar mindre synliga

Applicering:
Använd antirynkserumet med retinol från Avon Anew varje kväll. Se till att huden är ren och använd fingertopparna för att varsamt klappa in det i huden och låt det sjunka in innan du använder en nattkräm.

AvonAnew
Serum mot rynkor med retinol

5,0(1)
Kampanj
30 ml
129,00kr
Specialpriset är tidsbegränsat
Top!

I lager | 430,00kr / 100 ml, inkl. moms | Minimipris 135,00 kr
Produktens lägsta pris de senaste 30 dagarna innan kampanjen/utförsäljningen startade. Mer information 
| Kod: AVO08908
Budbee box
onsdag 2026-08-12
49,00 kr