Typ av strömförsörjning | Strömbrytare |
Typ av locktång | klassisk locktång |
Önskar du dig vågigt hår med stora luftiga lockar? Locktången Babyliss Curlers Pro 180 ger dig lika proffsiga vågor, lockar och krullar som ett besök hos frisören. Den unika ytan Sublim Touch ser till att håret glider smidigt mot locktången. Håret får jämna lockar och känns mjukt och lent.
Locktången Curlers Pro 180 har 10 olika värmeinställningar så att du kan anpassa den till alla hårtyper, från fint och blekt hår till normalt eller tjockt och krulligt hår. Med en kall spets och ett inbyggt ställ är locktången både praktisk och enkel att använda. Och eftersom den roterbara inte kabeln trasslar in sig slits den inte heller ut i förtid.
Egenskaper:
- formar håret och skapar lockar
- gör håret mjukt och lent
- är enkel att använda
Tekniska parametrar:
- diameter: 38 cm
- Sublim Touch-yta
- 10 värmeinställningar (150 °C till 180 °C)
- inbyggt ställ
- kall spets
- roterbar kabel
Användning:
Använd i torrt eller nästan torrt hår. Dela in håret i slingor och fördela slingorna jämnt i klämman och kring lockstaven. Forma håret ända ut i topparna i ett enda drag.
Bruksanvisning hittar du HÄR