Tillbaka till huvudinnehållet
DermedicSunbrella Protective Fluid
Skyddande vätska SPF 50+
(0)
Dermedic Sunbrella Protective Fluid Skyddande vätska SPF 50+
Dermedic Sunbrella Protective Fluid Skyddande vätska SPF 50+

Beskrivning Dermedic Sunbrella Protective Fluid

Denna produkt är redan förpackad utan cellofan.

Produkten skyddar mot ultraviolett strålning.
Produkten skyddar mot ultraviolett strålning.Mer information
SPF
Konsistens vätska
Hudfärgstypkänslig, oljig, kombination
SPFmycket högt skydd (SPF 50 +)
Solskyddsfaktormed SPF
When to usedag
Aktiva ingredienservitamin E, källvatten
Effektmatt
Användningsområdeansiktet

Skydda huden mot för tidigt åldrande och andra skador orsakade av solen. Den ömtåliga huden i ansiktet är mycket känsligare än huden på resten av kroppen och den utsätts dessutom för solljus året om – underskatta därför inte vikten av att skydda ansiktet. Solskyddet Dermedic Sunbrella Protective Fluid ger huden ett pålitligt skydd mot UV-strålning och bidrar inte bara till att förebygga bränd hud och pigmentfläckar utan skyddar även mot kollagenförlust, att hudens elasticitet minskas och andra ålderstecken.

Egenskaper:

  • skyddar huden mot UVA- och UVB-strålning
  • absorberas snabbt
  • huden blir varken fet eller glansig
  • skyddar huden mot att åldras i förtid
  • för känslig hy
  • täpper inte till porerna

Innehåll:

  • E-vitamin – ger vård, ger ett antioxidativt skydd mot för tidigt åldrande och skador orsakade av fria radikaler, hjälper till att jämna ut rynkor och återställer hudens fasthet och elasticitet
  • Termalvatten – fräschar upp, lugnar, tillför mineraler och andra näringsämnen, hjälper till att balansera hudens pH-värde, stödjer snabbare regenerering, verkar mot irritation, mjukar upp och ger lyster
  • SPF – ger skydd mot skadliga UV-strålar

Så här använder du:
Använd produkten cirka 15 minuter innan du utsätter huden för solljus. Återapplicera vid behov, särskilt om du har badat, torkat huden med en handduk eller svettats mycket. Kan användas som en primer under foundation.

Denna text genereras automatiskt.

DermedicSunbrella Protective Fluid
Skyddande vätska SPF 50+

(0)
40 ml
122,00kr
97,60krmed kod summer
Kopiera koden
Lägg in koden i kundkorgen
Top!
Aktuellt pris 122,00 kr-20%
Senaste lägsta priset 122,00 kr-20%

I lager | 305,00kr / 100 ml, inkl. moms | Kod: DRM03089
Budbee box
onsdag 2026-08-12
49,00 kr