Tillbaka till huvudinnehållet
Maison Berger ParisCoconut Monoi
refill för katalytisk lampa
(0)
Maison Berger Paris Coconut Monoi refill för katalytisk lampa
Maison Berger Paris Coconut Monoi refill för katalytisk lampa

Beskrivning Maison Berger Paris Coconut Monoi

Huvudnot
Så kallas höga toner - utvecklas direkt efter applicering. De gör ett första intryck och är vanligtvis mycket intensiva, försvinner snabbt.
Mandarin, Apelsinskal
Hjärtnot
Så kallade medel toner - Hjärtat startar efter några minuter efter att huvudet har sänkts. Vanligtvis varar 2-3 timmar.
Appelsinblomma , Tuberose, Kryddnejlika
Basnot
Så kallade låga toner - parfymens sista och längsta fas. Den varar ca 4 timmar, men den kan även vara hela dagen.
Cederträ, Vanilj, Kokosnöt
Doftkategorifruktig

Rätt atmosfär är det första steget mot ett rent och fräscht hem. Och den kan du skapa med hjälp av refillen Maison Berger Paris Coconut Monoi till katalytiska lampor. Den sprider en härlig doft samtidigt som den bidrar till att fräscha upp hemmet. Häll helt enkelt refillen i lampan och låt den sprida sin fina doft.

Egenskaper:

  • gör hela utrymmet ljuvligt doftande
  • kan lämnas obevakad
  • avlägsnar oönskade dofter i rummet, inklusive cigarettrök, lukt från matlagning eller husdjur
  • fruktig doft

Så här använder du:
Byt påfyllning enligt de bifogade instruktionerna. Ta av både det dekorativa och det släckande locket från lampan och fyll två tredjedelar av behållaren med doftessenser med hjälp av en tratt. Sätt tillbaka veken med stenen i lampan och stäng med det släckande locket. Efter ungefär 20 minuter, när doften har stigit upp genom veken till stenen, tar du tändaren och tänder stenen. Låt lågan brinna i 3–5 minuter, blås sedan ut den och täck stenen med det dekorativa locket. Härmed har den katalytiska processen påbörjats och lampan börjar sprida doft. När doften nått önskad styrka, byt det dekorativa locket med släcklocket. Nu upphör den katalytiska reaktionen. Använd enligt den bifogade bruksanvisningen.

Denna text genereras automatiskt och kan därför innehålla fel.
500 ml

Försäljningen har avslutats | Kod: LBP00822