Tillbaka till huvudinnehållet
RilastilSkin Reset
Tvåfasig ögon- och läppsminksborttagare
(0)
Rilastil Skin Reset Tvåfasig ögon- och läppsminksborttagare
Rilastil Skin Reset Tvåfasig ögon- och läppsminksborttagare

Beskrivning Rilastil Skin Reset

Denna produkt är redan förpackad utan cellofan.

Hudfärgstypkänslig, alla hudtyper
EffekterLugnande, Rengöring
Användningsområdeögon, läppar

Om du vill tvätta bort vattenfast mascara, eyeliner, kajal eller ögonskuggor riktigt ordentligt krävs det speciella produkter. Sminkborttagningsmedlet Rilastil Skin Reset för ögonen tvättar effektivt bort till och med väldigt envist smink och smuts. Det verkar i två faser och är därmed extra effektivt, samtidigt som det är tillräckligt skonsamt för att kunna ta bort smink från den känsliga huden kring ögonen utan att orsaka irritationer.

Egenskaper:

  • löser även upp vattenfast smink
  • har lugnande egenskaper
  • förebygger irriterad hy
  • för känslig hy

Innehåll:

  • dermatologiskt testad
  • panthenol – har fuktgivande och lugnande egenskaper, lindrar irritation, rodnad, torrhet och obehag
  • niacinamid – minskar synligheten av förstorade porer, lugnar irritation, stärker den skyddande hudbarriären och verkar därmed återfuktande på huden, hjälper till att reglera produktionen av talg, verkar mot akne och rodnad

Så här använder du:
Skaka sminkborttagaren före användning så att de två delarna blandas. Ta lite på en bomullstuss och avlägsna smink och annan smuts med mjuka drag.

Denna text genereras automatiskt.

RilastilSkin Reset
Tvåfasig ögon- och läppsminksborttagare

(0)
197,00kr
Leverantörens rekommenderade pris som har omräknats från en annan valuta. Mer information 
29 procent mer fördelaktigt
150 ml
139,00kr

I lager | 92,67kr / 100 ml, inkl. moms | Kod: RIL01827
Budbee box
fredag 2026-09-11
49,00 kr